Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Tabletki I Ich Skutki Uboczne
www.forum.omilosci.pl > Wszystko o miłości > Seks > Antykoncepcja
Stron: 1, 2, 3
Achika
no wlasnie czy liczycie sie z tym ze tabletki maja taki szeroki zakres skutkow ubocznych czy nie boicie sie np.? i mam tutaj pytanie czy to normalne ze pare dni po tym kiedy niby powinna byc owulacja moje piersi sa nabrzmiale i tkliwe
no i bola w tym bardziej boli mnie lewa piers..czasmai takie bole nie wystepuja a innym razem sa wrecz nie do zniesienia;// doprowadza mnie to do szalu bo za kazdym razem kiedy taki bol sie pojawi chodzi mi po glowie mysl ze to moze jednak ciazka eh wink.gif no i ten paskudny cyllulit ktory sie znacznie powiekszyl odkad stosuje tabletki:)innych skutkow ubocznych nie widze a jak jest u was?
Maleństwo :)
ja mam zwiekszony apetyt
z tym, ze nie wiem czy to od pigulek czy z okazji zimy smile.gif

za to zniknely bole miesiaczkowe ktore ciagle trwaly przy harmonecie smile.gif
Kya
tez mam nabrzmiałe piersi - ale nie bolą smile.gif
troszeczke urosły mi uda - ale przez to że naprawdę wcinałam jak opętana smile.gif no ale i tak biorę się za siebie wink.gif wiec powinno to zniknąć wink.gif

Maleństwo - jakie tabletki bierzesz?
CYTAT(Kya @ 24.12.2005, 11:03)
Maleństwo - jakie tabletki bierzesz?
[snapback]64114[/snapback]

juz Ci pisalam kiedys ze stediril wink.gif
Kya
pardom - tyle ich tutaj wink.gif
ja za jakies 4 miesiace przerzucam sie na Cilest smile.gif bo Diana cholernie niszczy wątrobę (bardziej niz inne tabletki)
plamer
CYTAT
no wlasnie czy liczycie sie z tym ze tabletki maja taki szeroki zakres skutkow ubocznych czy nie boicie sie np.?

Tak dlatego nie używamy tongue.gif
CYTAT
i mam tutaj pytanie czy to normalne ze pare dni po tym kiedy niby powinna byc owulacja moje piersi sa nabrzmiale i tkliwe
no i bola w tym bardziej boli mnie lewa piers..czasmai takie bole nie wystepuja a innym razem sa wrecz nie do zniesienia;// doprowadza mnie to do szalu bo za kazdym razem kiedy taki bol sie pojawi chodzi mi po glowie mysl ze to moze jednak ciazka eh

No to by wskazywało na źle dobrane tabletki - zmień tabletki smile.gif
Czikita:)
tak jakos troszke boje sie ze kiedys jak bede chciala miec dzidzie to bede miala problem.....:| niby powinno sie latwiej zachodzic w ciaze po braniu pigul ale slyszalam o przypadkach gdzie juz kobiety nie mogly miec dzieci albo bardzo dlugo sie o nie staraly sad.gif w sumie nie wiadomo czy bezposrednia przyczyna byly tabletki no ale one je braly :/ buuuuuu sad.gif
aga_kc
ja mam plamienie tyllko... ale lekarz uprzedzal, ze przez pierwszy miesiac tak moze byc... poza tym nic.
CYTAT(Czikita:) @ 24.12.2005, 14:01)
tak jakos troszke boje sie ze kiedys jak bede chciala miec dzidzie to bede miala problem.....:| niby powinno sie latwiej zachodzic  w ciaze po braniu pigul ale slyszalam o przypadkach gdzie juz kobiety nie mogly miec dzieci albo bardzo dlugo sie o nie staraly sad.gif w sumie nie wiadomo czy bezposrednia przyczyna byly tabletki no ale one je braly :/ buuuuuu sad.gif
[snapback]64160[/snapback]

po zazywaniu pigulek jestzwiekszone ryzyko.. ciązy mnogiej smile.gif

wiec bedziesz miala blizniaki wink.gif

oczywiscie o ile ciagle jestes pod kontrola lekarza z tabletkami i wszytskie badania wychodza jak trzeba smile.gif
aga_kc
ojej moj facet padnie jak mu powiem , ze jest prawdopodobienstwo ciąży mnogiej - bedzie miał kiedys 2 nieszczescia na raz tongue.gif tongue.gif tongue.gif
plamer
Prawdopodobieństwo ciąży mnogiej tak - ale tylko w jakimś tam czasie po odstawieniu tabletek smile.gif Dlatego zazwyczaj po odstawce sie odtruwa(ładne słowo:P) organizm przed robieniem dzidzi smile.gif Po pewnym czasie nie ma różnicy smile.gif

CYTAT
oczywiscie o ile ciagle jestes pod kontrola lekarza z tabletkami i wszytskie badania wychodza jak trzeba

Ps. Jakie macie wykonywane badania przed przepisaniem pigułek i w trakcie? smile.gif
CYTAT(plamer @ 26.12.2005, 09:43)
Ps. Jakie macie wykonywane badania przed przepisaniem pigułek i w trakcie? smile.gif
[snapback]64395[/snapback]

próby wątrobowe, poziom trombocytów
i cytologia co 1-1,5 roku
EaglE
CYTAT(plamer @ 26.12.2005, 09:43)
Prawdopodobieństwo ciąży mnogiej tak - ale tylko w jakimś tam czasie po  odstawieniu tabletek
[snapback]64395[/snapback]

Konkretnie to przez pierwszy miesiąc (cykl) po odstawieniu, bo wtedy jajniki wariują i zaczynają pracować obydwa naraz - stąd 2 jajeczka i bliźniaki... wink.gif
Achika
ja cche miec bliznieta wiec wyproboje ten sposob hihihi...wogole dalej bola mnie piersi i sutki mam, rowno tydzien do okresu smile.gif)
plamer
CYTAT(EaglE @ 26.12.2005, 11:38)
Konkretnie to przez pierwszy miesiąc (cykl) po odstawieniu, bo wtedy jajniki wariują i zaczynają pracować obydwa naraz - stąd 2 jajeczka i bliźniaki... wink.gif
[snapback]64428[/snapback]

Ja tam słyszałem że wiecej wink.gif Coś chyba pół roku mi sie o uszy obiło smile.gif Ale jak to przy tabletkach bywa - różne wersje obowiazują co do wszystkiego smile.gif Także lepiej poczekać dłużej wink.gif
sebciu
CYTAT(Maleństwo smile.gif @ 24.12.2005, 10:55)
za to zniknely bole miesiaczkowe ktore ciagle trwaly przy harmonecie smile.gif

oj, z tym Harmonetem to w ogole lepiej uwazac.. choc moje Kochanie bralo go chyba ze 2 lata tongue.gif nawet planowala do nich wrocic, bo tansze nieco niz Logest, to jednak po ostatnich rewelacjach z wadliwymi partiami Harmonetu, zrezygnowala z tego pomyslu.. zreszta Logest to to samo co Harmonet, wiec nadal nie ma zadnych objawow ubocznych smile.gif moze lekko jej libido spadlo, ale mysle ze to nie skutek pigulek tylko zycia w ogole... :/
Jakie afery z hormonetem !!?????wykrzyknik.gif! aaaaaaa-ja to biore sad.gif
Achika
ej no powiedzcie mi czy to normalne ze bola mnie piersi juz w 17 dniu cyklu;// w ciazy chyba nie jestem?? zadnej tabvletki nie po minelam ani nie zwymiotowalam...jedynie byla ta akcja z antybiotykiem i teraz caly czas sie boje eh
aga_kc
ból piersi może wystepowac i nie musisz być w ciązy, czasami po tabletkach jest takie uczucie, bo piersi sie troszkę powiększają.

a jezeli boisz sie tego czy tabletka jest 100% tj 99% pewna to skorzystajcie z dodatkowej ochrony.
sebciu
CYTAT(Czikita:) @ 26.12.2005, 22:17)
Jakie afery z hormonetem !!?????wykrzyknik.gif! aaaaaaa-ja to biore sad.gif

poczytaj sobie, ja po tej lekturze nabralem lekkiego stresa (bo skoro dzis Harmonet, to moze jutro Logest lub inne? sad.gif)
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=75905
Achika
;/
Achika
sorry za post wyzej ale dwa razy mi sie wczytal
aga_kc
i masz racje...
przesadzasz!

spójrz bierzesz tabletki... antybiotyk mógł tylko trochę je sołabić ale nie musiałaś od razu zachodzić w ciążę, rozumiem, że się przejmujesz ale chyba wyolbrzymiasz już. Objawy masz jak przed miesiączką... poczekaj do krawawienia, nie panikuj, będzie dobrze.

choc lekarz dzis mi mówił, że najlepiej współżyć po 10 tabletce to i ttak bądź spokojna...
Kya
pozatym dokładnie sprawdź, czy faktycznie składniki twojego antybiotyku wchodzą w interrakcję ze składnikami tabletek, bo nie zawsze tak jest wink.gif
plamer
Achika jak tak dalej sie bedziesz przejmować to dostaniesz nerwicy pochwy i tyle bedziesz miała z tego tongue.gif
Kya
ja też mam nabrzmiałe piersi przed okresem wiec wink.gif a ciąża to w moim przypadku napewno nie jest
Achika
kya jakbym nie sprawdzila czy skaldnik tego leku wchodzi w interakcje to bym sie nie denerwowala tak...niby w ulotce od tabletke moich jest napisane ktore leki obnizaja dzialanie tabletek...i tego antybiotyku tam nie bylo..ale dodane byly ze opisywane byly przypadki interakcji z tym skladnikiem ktory ja wtedy wzielam...smile.gif) tyle ze nie napisane bylo dokladnie jaka interakcja . wiec dlatego sie stresuje..;/
plamer
Achika ty masz jeszcze jakąś przyjemnosć z bzykania sie skoro tak sie stresujesz? tongue.gif Bo ja to nie wiem czy bym impotentem nie został jakbym sie tak przejmował smile.gif
Jeśli decydujesz sie na sex, to przecież liczysz sie z tym że mozesz wpaść nie? smile.gif A jeśli nie chcesz sie z tym liczyć to sie nie bzykaj i tyle wink.gif Poczekaj aż dojrzejesz do tego tongue.gif
Kya
jak brałam tabletki to sie wogole nie przejmowalam
naprawde ufalam im biggrin.gif i stwierdzilam ze jak zajde to tak mialo byc i juz chocibym nie wiem co robila wink.gif
Dokladnie Kya-ja mam tak samo smile.gif Z Plamerkiem tez sie zgadzam-bo skoro juz podejmujesz decyzje o wpolzyciu to biezesz na siebie pewne konsekwecje...Ja nie mowie ze chcialabym miec dziecko teraz itp ale jesli juz by sie tak stalo-to trudno-biore taka ewentualnosc pod uwage....
I radze Ci sie Achika wyluzowac-ja biore tabletki juz prawie 2 lata i nie uzywam niczego wiecej a jakos nie zaszlam (tfu tfu) w ciaze.A kochamy sie do konca i niezaleznie od dnia cyklu smile.gif panikujesz dziewczyna tongue.gif
aga_kc
CYTAT(Kya @ 28.12.2005, 02:59)
pozatym dokładnie sprawdź, czy faktycznie składniki twojego antybiotyku wchodzą w interrakcję ze składnikami tabletek, bo nie zawsze tak jest wink.gif
[snapback]64683[/snapback]

składniki antybiotyków nigdy nie wchodza w interakcje z pigulkami, mogą je conajwyzej osłabic nieco, ale nie oznacza to od razu , że za pierwszym podejsciem zajdzie sie w ciążę - wyjasnił mi to wczoraj mój ginekolog bo tez dostałam antybiotyki.

więc chill out ! ! !
bo tak jak powiedział plamer dostaniesz nerwicy pochwy albo wścieklizny macicy i co wtedy(?) tongue.gif tongue.gif
Kya
no bo w Radiu Maryja wogole powiedzieli ze od tabletek gnije macica biggrin.gif

mając na myśli 'interrakcję' chodziło mi o osłabienie działalności tabletek wink.gif źle to ujęłam
Achika
pozyjemy zobaczymy jak to bedzie , wczesniej ufalam tabletkom ale ze mialam ten incydent z antybiotykiem to mam rpawo miec jakies watpliwosci;/./.
plamer
Ja to miałem wątpliwości jak bez zabezpieczenia sie w okolicach dni płodnych kopulowało wink.gif Tak jak mówie od hohoho - w ciąże nie jest wcale tak łatwo zajść! smile.gif
Iskierka
nie ma co panikować,wszystko będzie oki.chociaż znam dziewczyny które pomimo brania tabletek używają jeszcze prezerwatyw bo tak panikuja że mogą zajśc w ciąże fool.gif
plamer
I to sie określa fiu bzdziu wink.gif
Achika
dobra ja ten antybiotyk rowniez bralam w okolicy dni plodnych ;/ wierze ze w ciazy nie jestem tym bardziej ze test okazal sie negatywny choc nie wiem czy wynik jest dobry bo moze za wczesnie...a piersi nadal mam twarde i czasami bola...choc ten stan sie zmienia w zaleznosci od danej sytuacji;// jak jestem podniecona to nie bola i sa miekkie jak zawsze:PP z rana gdy sie budze sa twarde , duze i bolesne;/
CYTAT(Achika @ 29.12.2005, 11:11)
dobra ja ten antybiotyk rowniez bralam w okolicy dni plodnych ;/ wierze ze w ciazy nie jestem tym bardziej ze test okazal sie negatywny choc nie wiem czy wynik jest dobry bo moze za wczesnie...a piersi nadal mam twarde i czasami bola...choc ten stan sie zmienia w zaleznosci od danej sytuacji;// jak jestem podniecona to nie bola i sa miekkie jak zawsze:PP z rana gdy sie budze sa twarde , duze i bolesne;/
[snapback]64905[/snapback]

no to sie przestan bzykac skoro masz takie problemy
seks zwiazany jest z macierzynstwem i zadna metoda wymyslona przez czlowieka nie jest skuteczna w 100% i trzeba sie liczyc z tym, ze cos z tego moze wyjsc.

ja to bym chyba osiwiala jak bym sie miala tak przejmowac tongue.gif
aga_kc
CYTAT(achika)
dobra ja ten antybiotyk rowniez bralam w okolicy dni plodnych ;/

stop! momnet przecież jak się bierze piguły to ma się cały czas dni bezpłodne!? <czy może się mylę?>
plamer
Jakże Aguś mogłabyś sie mylić wink.gif Zawsze mnie to bawiło jak ludzie wyznaczają sobie kalendarzykiem dni płodne w czasie brania tabletek i np. stosują wtedy gumki tongue.gif
Iskierka
tabletki zatrzymują owulację i nie ma dni płodnych ,radziłabym przed braniem tabletek chociaz dowiedzieć się jaki jest ich mechanizm działania tongue.gif
Achika
ej ja wiem z enie ma dni plodnych ale jak sie np. nie wezmie tabletki w okolicach tych dni np. 12 dnia to mozliwe jest ze ta owulacja sie pojawi...bo przeciez na tym to polega;//..i tak samo jest z antybiotykami obnizaja skutecznosc tabletek co moze spowodowac pojawienie sie tej owulacji. nie byloby problemu gdybym ten antybiotyk wziela w 20 dzien cyklu np. bo wtedy napewno juz by ta owulacja sie nie pojawila.
Iskierka
ale nie jest powiedziane że wszystkie kobiety mają akurat w tych dniach owulację,ostatnio czytałam o badanich które potwierdziły że różne kobiet mają w różnych dniach owulację a czynniki hormonalne i zewnętrzne mogą to zmieniać
Achika
iskierka ale napewno w okolicach od 10 do 18 dnia...skoro ma sie ten prawidlowy cykl 28 dni to zapewne bylaby w okoliccy jakos 13,14,15. a myslicie ze jak niektorzy przy braniu tabletek zachodza w ciaze? przez jakies niedopatrzenie pojawiaja sie dni plodne.
Iskierka
albo niedopatrzenie albo jak np. mojej koleżance lekarz bez badań zapisał tabletki i okazało się że dawka hormonów jest zła i zaszła w ciążę,po jej przypadku wszystkie koleżanki poszły na badania wink.gif a u Ciebie wszystko będzie oki przytul.gif
aga_kc
No własnie plamer, ale po poscie Achiki troszkę zwiątpiłam tongue.gif
Ale ogólnie : buahahahahaha lol.gif wesoło jest

Odkąd biorę tabletki jestem o wiele spokojniejsza i przecież wszystko jest napisane w pieknej ulotce (w jaśminie to nawet taka książeczkę dali), jeżeli ktoś tego nie przeczyta dokładnie to później pojawiają się takie pytania.

Kontunuując wątek Iskierki i Achiki - no kurcze jest powiedziane w jakich dniach powino się brać te tabletki (tj pierwszą) - pierwszego dnia krwawienia - dlaczego ludzie się do tego nie stosują tylko walą głupa?? glupek2.gif no nie logiczne w ogóle.
plamer
Achika - kontynuując twój tok myślenia - jeśli owulacja ma sie pojawić tylko od 12-18 dnia to po grzyba brać tabletki cały miesiąc? tongue.gif
Owulacja moze cie dopaść zawsze i wszędzie - tak jak grzybica tongue.gif Mój brat jest z 4 dnia wiec wiesz tongue.gif
grunt to dojrzałość do współżycia huh.gif

1. jak sie zaczyna zazywac lek jakikolwiek to sie ulotke czyta
2. nie ma dni plodnych jezeli zazywa sie tabletki zgodnie z zaleceniami (ta sama pora kazdego dnia)

3. jezu zeby tak sie seksem przejmowac... to juz bym wolala w ogole nie wspolzyc huh.gif
aga_kc
CYTAT(Maleństwo smile.gif @ 30.12.2005, 16:47)
3. jezu zeby tak sie seksem przejmowac... to juz bym wolala w ogole nie wspolzyc huh.gif
[snapback]65037[/snapback]

hmm czy to można juz nazwać wstrzemięźliwością?
bo jezeli tak , to może tabletki pójdą do smieci a co niektórzy wybiorą ten sposób antykoncepcji - no chyba najlepszy biggrin.gif biggrin.gif
plamer
CYTAT
grunt to dojrzałość do współżycia

E tam dojrzałość, po prostu trzeba sobie zdawać sprawe że jak sie kopuluje to moze sie zdazyć to i owo wink.gif Nie mówie że nie miałem pare razy stresów ... w końcu też miałem 18 lat, spotykałem sie z moja pare miesięcy, ale stresa to miałem jak cykl dobijał do 40 dnia hehehe wink.gif A takto to robiło sie takie rzecy że aż dziwne że nie jestem ojcem - szkoda wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.