Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Wirus Hpv
www.forum.omilosci.pl > Życie... > Kobiecy świat
kalolcia18
Czy wiecie może czym może sie objawiać wirus HPV? Wiecie może coś na ten temat??
plamer
Oczywiście czytałaś w encyklopedi?
CYTAT
Istnieje około 100 typów wirusów HPV, które można podzielić na 2 grupy, pod względem ryzyka onkologicznego:

Grupa niskiego ryzyka onkologicznego:

Należą tu przede wszystkim typy HPV 6 i 11 (a także 42, 43, 44) - wywołują one łagodne zmiany, np. kłykciny kończyste, które pojawiają się do kilku miesięcy po kontakcie z osobą zakażoną. Zmiany te występują na zewnętrznych narządach płciowych - u kobiet na wargach sromowych, a także w okolicy krocza i odbytu, u mężczyzn w cewce moczowej, na żołędzi i po wewnętrznej stronie napletka. Powikłaniem kłykcin u mężczyzn może być stulejka. Niekiedy zmiany pojawiają się na błonie śluzowej jamy ustnej bądź gardła. Kłykciny kończyste mogą ustępować samoistnie, w przypadkach przewlekłego utrzymywania się zmian możliwe jest leczenie miejscowe - aplikowanie maści z lekami antywirusowymi, elektrokoagulacja, zamrażanie bądź ostatecznie usunięcie zmian chirurgicznie. Ze względu na obecność wirusa HPV na błonach śluzowych chorego, może dojść do powtórnego powstania kłykcin kończystych. Dzieje się tak w około 90 % przypadków.

Grupa wysokiego ryzyka onkologicznego:

To przede wszystkim typy HPV 16 i 18 (a także 31, 33, 35, 35, 39, 40, 43, 51, 52, 53, 54, 55, 56 i 58, które niekiedy bywają wyodrębniane w grupę umiarkowanego ryzyka). Zakażenie typami HPV 16 i 18 może prowadzić do niekontrolowanych podziałów komórkowych nabłonka szyjki macicy, co może skończyć się rakiem szyjki macicy. Przyjmuje się, że za około 2/3 przypadków raka szyjki macicy odpowiedzialne są wirusy HPV 16 i 18.
CYTAT
akie są objawy HPV?

Typy HPV „niskiego ryzyka” mogą powodować brodawki genitaliów lub łagodne nieprawidłowe zmiany komórkowe na szyjce macicy, które zwykle ustępują samoistnie.

Typy HPV „wysokiego ryzyka” zwykle nie będą powodowały żadnych widocznych objawów lub innych problemów. Jeżeli infekcja tymi typami HPV nie zniknie, to nieprawidłowe zmiany mogą rozwinąć się na szyjce macicy i mogą prowadzić do bardziej poważnych schorzeń. Nawet wtedy, może nie być objawów. Dlatego tak ważne jest regularne poddawanie się badaniom przesiewowym.

Pojawiające się objawy mogą wystąpić jako:
niecodzienne upławy lub krwawienie z pochwy (szczególnie po stosunku seksualnym)
ból w dolnym odcinku pleców
bolesne oddawanie moczu (szczególnie kiedy towarzyszy temu ból w dolnej części brzucha)
ból podczas stosunku seksualnego.

Należałoby jednak pamietać, że objawy mogą mieć wiele przyczyn. Nie muszą koniecznie oznaczać, że masz raka szyjki macicy. Jeśli masz któryś z tych objawów porozmawiaj ze swoim lekarzem .
kalolcia18
Czytałam dziś o zupełnie innych objawach, dlatego nie wiem której wersji wierzyć, dlatego myślałam,że ktoś kto miał do czynienia z tym wirusem mógłby się wypowiedzieć, bo same "notki encyklopedyczne" nic mi nie mówią.
plamer
To jest tak jakbyś sie pytała jak wyglądają objawy salmonelli - niby jedna choroba a typów chyba z 5 tongue.gif I każdy jest inny tongue.gif
Tak samo jak tu - 100 wirusów, z czego jedne powodują kłykciny, drugie dają jakieś objawy, a trzecie nie dają doraźnych objawów tylko wychodzi wszystko na cytologi i zmienia się obraz szyjki. A o czym ty czytalaś.
kalolcia18
Korzystałam ze strony http://www.hpv.pl/, kurcze teraz juz nie mogę tego znaleźć...

A... jeszcze chciałam się spytać, czy zarażony tym wirusem może mieć w przyszłości problemy z zajściem w ciąże...
Achika
zarazenie tym virusem prowadzi przedewszystkim do raka szyjki macicy.....
ale to tez zalezy od numeru brodawczaka ....

ogolnie to troche wiem o tych brodawczakach---bo to sa brodawczaki , bo sie mialo ich nieco i walkowalo na kosmetologii....
i widzialam zdjecia pacjentow z naszej szczecinskiej kliniki...i bylo to przerazajace....dzizas;/
Yonah
CYTAT(Achika @ 7.04.2007, 23:21) [snapback]108112[/snapback]
zarazenie tym virusem prowadzi przedewszystkim do raka szyjki macicy.....
ale to tez zalezy od numeru brodawczaka ....

ogolnie to troche wiem o tych brodawczakach---bo to sa brodawczaki , bo sie mialo ich nieco i walkowalo na kosmetologii....
i widzialam zdjecia pacjentow z naszej szczecinskiej kliniki...i bylo to przerazajace....dzizas;/

istnieje także możliwość nabycia tego wirusa podczas uprawianiu sexu oralnego co może spowodować nowotwór krtani :-( ale im mniejsza liczba partnerów tym mniejsze ryzyko tease.gif
quqi
Dzisiaj byłam w przychodni i okazało się, że prowadzą szczepienia. Szczepionka chyba potaniała przez kilka miesięcy bo kosztuje teraz 500zł. Jutro będę u ginekologa i wypytam co i jak z tym.
alejandra
ale chyba 500 zl za jedno, a trzeba sie zaszczepic trzy razy, wiec i tak wychodzi 1500 zl biggrin.gif
quqi
Aaaaa, to nie doczytałam tongue.gif
quqi
Aha dzisiaj byłam w szpitalu i zapytałam o tą szczepionkę. Lekarz powiedział, że lepiej zrobić sobie test najpierw, jak nic nie wykaże to nie ma potrzeby się szczepić. Test kosztuje 200 zł. Pobierają wymaz z pochwy. Potem próbki wysyłają gdzieś i po 2 tygodniach jest wynik.
dzunia
Quqi, ale to trzeba się udać do szpitala jakiegoś, żeby zrobić takie badania? Ja jestem czymś takim zainteresowana
quqi
Lekarz powiedział, że on ma taki test i mi następnym razem przywiezie. Nie trzeba iść do szpitala tylko do przychodni i robi się to w gabinecie ginekologicznym. Robią to tak samo jak cytologię. Pójdź do swojego ginekologa i zapytaj. Myślę, że u Ciebie będzie podobnie.

Edit:

Dzisiaj poszłam na ten test. Wszystko ok, tylko lekarz jakiś taki chyba niedelikatny był, albo tkankę się pobiera, nie wiem co on tam robił, ale trochę bolało sad.gif W każdym razie wyniki za 2 tygodnie.
quqi
Jeszcze jakby ktoś chciał coś poczytać, to tu są takie informacje w pigułce smile.gif http://e-kobiety.pl/content/view/523/485/
quqi
Dziewczyny znalazłam stronę, gdzie można zamówić ten test na wirusa za 180 zł. Podaję niżej, może komuś się przyda smile.gif
http://www.test-hpv.pl/test_hpv/formularz_...ia_zestawu.html
dzunia
A Ty Quqi masz już wyniki tych badań?
quqi
Pod koniec tygodnia zadzwonię do lekarza i zapytam czy już są. Także czekam smile.gif
anna_m
Witam,

Quqi - ja kupiłem ten test on-line i poszłam do lekarza - wysłał moją próbkę tego samego dnia - wynik miałam w ciągu 7 dni smile.gif Wszystko w porządku, mozna spokojnie spać!

Podczas badania nie pobiera się tkanki, no chyba, że wycinek kłykcin. Mnie lekarz instruował - pobiera sie "wymaz z kanału szyjki macicy". A kanał nie jest unerwiony, więc nie powinno boleć.

Dużo informacji - merytotycznych - jest na stronie http://www.test-hpv.pl/ekspert_radzi/
Jak pogrzebiecie W sekcji dla lekarzy to można się wielu ciekawych rzeczy dowiedzieć.

Wirus HPV to jednak poważny problem...

Pozdrawiam

Ania
quqi
Ani tez właśnie doczytałam, że to zwykły wymaz, widocznie niedelikatny lekarz mi to robił wink.gif Aj właśnie dzwoniłam i dopiero za tydzień mam zadzwonić, bo nie miał kiedy wysłać testu i dopiero w poniedziałek wysłał tongue.gif
quqi
Dzwoniłam dzisiaj do lekarza, powiedział, że jest wszystko w porządku. Jutro idę tylko poradzić się czy się szczepić czy nie w takim wypadku smile.gif

Ok więc byłam dzisiaj u lekarza. Nie wykryto u mnie żadnego z 33 typów wirusa smile.gif W tym przypadku, biorąc tez pod uwagę że partnera nie zmieniam, nie ma sensu się szczepić. Lekarz powiedział, że jeszcze przed zajściem w ciążę mogę sobie zrobić test. No i tyle na ten temat smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.